«Η στήριξη σας μου δίνει δύναμη για να συνεχίσουμε σταθερά μαζί, να εργαστούμε ακόμη πιο τολμηρά για τον τόπο μας και τη Χώρα μας» τόνισε ο πρώην Υπουργός Δικαιοσύνης και Υποψήφιος Βουλευτής της ΝΔ κ. Κώστας Τσιάρας, κατά την περιοδεία του στο Αγναντερό και το Προάστιο.
![](https://kostastsiaras.gr/wp-content/uploads/2023/06/2-3-1024x768.jpg)
![](https://kostastsiaras.gr/wp-content/uploads/2023/06/3-3-1024x768.jpg)
![](https://kostastsiaras.gr/wp-content/uploads/2023/06/4-3-1024x768.jpg)
![](https://kostastsiaras.gr/wp-content/uploads/2023/06/5-2-1024x768.jpg)
Ο κ. Τσιάρας ευχαρίστησε θερμά το συγκεντρωμένο πλήθος για την προσωπική στήριξη στον ίδιο και το υψηλό ποσοστό που έδωσαν στη Νέα Δημοκρατία, στις εκλογές της 21ης Μαΐου, στις οποίες η Καρδίτσα κατέγραψε μια από τις καλύτερες επιδόσεις της Νέας Δημοκρατίας πανελλαδικά.
![](https://kostastsiaras.gr/wp-content/uploads/2023/06/6-2-1024x768.jpg)
![](https://kostastsiaras.gr/wp-content/uploads/2023/06/7-1-1024x768.jpg)
![](https://kostastsiaras.gr/wp-content/uploads/2023/06/8-1-1024x768.jpg)
![](https://kostastsiaras.gr/wp-content/uploads/2023/06/9-1-1024x768.jpg)
«Το υψηλό ποσοστό δεν αποτελεί για εμάς λόγο επανάπαυσης, το αντίθετο μάλιστα. Μας γεμίζει με μεγαλύτερη ευθύνη για την επόμενη ημέρα» σημείωσε ο πρώην Υπουργός και πρόσθεσε: «Οι πολίτες ζητούν από εμάς περισσότερα και θέλουν να κινηθούμε ταχύτερα. Η εμπιστοσύνη των πολιτών είναι εντολή να πάμε ακόμα πιο γρήγορα, να είμαστε ακόμα πιο τολμηροί στις μεταρρυθμίσεις που πρέπει να κάνουμε στην υγεία, στο κράτος, στην οικονομία».
![](https://kostastsiaras.gr/wp-content/uploads/2023/06/10-1-1024x768.jpg)
![](https://kostastsiaras.gr/wp-content/uploads/2023/06/DSCN9128-1024x768.jpg)
![](https://kostastsiaras.gr/wp-content/uploads/2023/06/DSCN9139-1024x768.jpg)
![](https://kostastsiaras.gr/wp-content/uploads/2023/06/DSCN9157-1024x768.jpg)
Κλείνοντας την ομιλία του ο κ. Τσιάρας ζήτησε εκ νέου την ψήφο των πολιτών στις εκλογές της 25ης Ιουνίου, λέγοντας πως: «Η Νέα Δημοκρατία είναι η μόνη πολιτική δύναμη που μπορεί να υλοποιήσει τις αναγκαίες μεταρρυθμίσεις. Ζητάμε από τους πολίτες την εντολή να υλοποιήσουμε τις αλλαγές που χρειάζεται η Χώρα».
![](https://kostastsiaras.gr/wp-content/uploads/2023/06/DSCN9167-1024x768.jpg)
![](https://kostastsiaras.gr/wp-content/uploads/2023/06/DSCN9173-1024x768.jpg)
![](https://kostastsiaras.gr/wp-content/uploads/2023/06/DSCN9208-1024x768.jpg)
![](https://kostastsiaras.gr/wp-content/uploads/2023/06/DSCN9213-1024x768.jpg)